O nas

HISTORIA

Spółka SITE S.A. w związku z przejęciem Fat Dog Games zmienia swoją strategię działania i rozpoczyna działalność wydawniczo produkcyjną w zakresie gier wideo.

Fat Dog Games powstało w 2014 roku, jako firma tworząca gry oraz aplikacje społecznościowe i reklamowe na platformy internetowe i urządzenia mobilne. Założyciele FDG w 2016 roku stworzyli również Warappę, specjalizującą się w grywalizacji, produkcji gier, produktów mobilnych, aplikacji dedykowanych pod VR i AR, a także stron internetowych wykorzystujących grywalizację, zarówno dla klientów B2C, jak i B2B. Warappa oferowała swoje usługi agencjom reklamowym, klientom korporacyjnym oraz deweloperom z pomysłem, ale bez funduszy i profesjonalnego zaplecza.

Fat Dog Games niedawno zmieniło swój profil działalności na wydawcę gier.

We wrześniu 2017 roku spółka SITE S.A. przejęła Dopamine sp. z o.o.(obecnie Fat Dog Games sp. z o.o.), obejmując 100% udziałów. Spółka przejęła prawa do nazwy, brandu, oraz portfel gier wydawnictwa. Spółka SITE S.A. w ramach tego przejęcia zmieniła także swoją strategię spółki, stając się wydawcą oraz koproducentem gier cyfrowych.

MISJA

Model operacyjny Fat Dog Games oparty jest na finansowaniu niezależnych twórców gier. Jest to możliwe dzięki inwestycji Erne Ventures, spółce notowanej na NewConnect od 2008 roku, prowadzącej inwestycje typu Venture Capital.

Celem Fat Dog Games jest pozyskiwanie projektów, szkolenie twórców gier oraz wydawanie ich produktów na rynkach międzynarodowych – m.in. na Steam, platformach mobilnych, VR i innych. Wydawnictwo ma w planach udzielanie wsparcia finansowego developerom. Modelowe dofinansowanie, obejmujące cały cykl zarządzania produktem, od konceptu po sprzedaż, wynosi 100 000 zł. Z pomocy Fat Dog Games skorzystać mogą zarówno grupy amatorskie, jak i małe organizacje.

ORGANIZACJA

Założyciele Fat Dog Games mają wieloletnie doświadczenie w branży technologicznej, ze szczególnym uwzględnieniem gier, a także strategii i kreacji multimedialnych.