RAPORT EPSI 2017-09-19

Raport bieżący nr 33 / 2017
Data sporządzenia: 2017-09-19
Skrócona nazwa emitenta
SITE S.A.

Temat:
Ogłoszenie daty premiery gry Indygo.

Podstawa prawna
Treść raportu:
W związku z planowaną informacją prasową do mediów branżowych, zarząd SITE S.A. podaje do publicznej wiadomości premierę gry Indygo.

Finalna data premiera gry Indygo została ustalona na 24.10.2017.

Indygo to zaangażowana społecznie gra narracyjna z elementami gry przygodowej rozgrywająca się w jednym pomieszczeniu. Opowiada ona historię malarza, który cierpi na depresję. Jednym z jej objawów jest postępująca izolacja. Główny bohater od trzech miesięcy nie wychodzi ze swojej pracowni. Osobą, która pomaga mu przetrwać ten czas, jest jego druga połówka Anna. Dla każdej ze stron oczywistym stało się, że stan zawieszenia nie może trwać wiecznie.

Oprawa audiowizualna została wystylizowana w taki sposób, by mogła opowiadać o emocjach i stanach psychicznych bohatera. Świat gry zmienia się w zależności od nastroju malarza. Gra posiada kilka zakończeń. To jak się skończy opowieść, zależy od pozornie błahych decyzji podejmowanych w trakcie rozgrywki. Odbiorcy sami będą mogli zdecydować, jak potoczy się opowieść.

Gra została zaprezentowana przez Fat Dog Games na targach ChinaJoy w Szanghaju, Gamescom w Kolonii, PAX West w Seattle oraz Fan Expo w Kanadzie.

Indygo było finalistą konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych w 2016, zajęło II miejsce w konkursie Startup Games Sosnowiec, zdobyło I miejsce w Szkole Twórców Gier Microsoft 2015 oraz było finalistą konkursu Pixel Heaven 2017.

Przedpremierowa wersja gry zostanie zaprezentowana na targach Poznań Game Arena (PGA) oraz Warsaw Games Week (WGW) w październiku bieżącego roku.